لوله و اتصالات پوش فیت

از لوله و اتصالات پوش فیت چه می دانید؟ آیا از مزایا و معایب لوله و اتصالات پوش فیت خبر دارید؟

کیفیت و دوام هر ساختمان بستگی به نوع لوله های به کار رفته شده در سیستم فاضلاب آن دارد یعنی همان امکانات و تاسیساتی که نقشی چشمگیر و حیاتی دارند ولی در چشم ظاهر بین، به چشم نمی آیند. اگر قصد خرید لوله برای سیستم فاضلاب ساختمان تان دارید دست نگه دارید و قبل از هر اقدامی، این مقاله را به دقت بخوانید.

پوش فیت چیست؟

همانطور که می دانیم لوله ها متنوع اند و هرکدامشان کاربرد و اهداف وسیعی دارند مثل: انتقال مواد سیالهی همچون گاز و نفت و آب، کاربرد در صنایع سنگین، کاربرد در امور نظامی ، ساخت انواع مخازن و صنعت ساختمان سازی. در سایر مقالات این سایت، با انواع لوله های پولیکا، پلی اتیلن ، درز دار و بی درز و مانیسمان آشنا شدیم.

در اینجا به شناخت لوله و اتصالات پوش فیت می پردازیم. لوله های پوش فیت از جنس پلی پروپیلن (  PP) هستند که توسط شرکتی انگلیسی ارائه شد و فعلا مورد استقبال زیادی در صنعت ساختمان سازی قرار گرفته است. (پوش فیت سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمانی است که هریک از اتصالات و لوله ها در یک سو دارای سوکتی می باشد. که در آن یک حلقه آب بندی جای دارد و می توان انتهای بدون سوکت آن را به راحتی و با اندکی فشار به درون سوکت لوله و یا اتصال بعدی وارد نمود. با توجه به ماهیت وصل شدن قطعات به یکدیگر این سیستم پوش فیت (Push Fit) نامیده شده است منبع : https://fa.parsethylene-kish.com/). لوله و اتصالات پوش فیت از سری جدید لوله ها برای سیستم فاضلاب ساختمان است. کاربرد این لوله و اتصالات برای موادی تا دمای ۹۰ درجه سانتی گراد است .

لوله و تصالات پوش فیت
لوله و اتصالات پوش فیت

کاربردها و ویژگی های لوله و اتصالات پوش فیت

  1. دارای طول عمری مفید و قابل توجه است، چون به مواد شیمیایی، حرارت، فشار و ضربه مقاوم است.
  2. به دلیل ساختار مقاومی که دارد از سرعت و آسانی چشمگیری برای نصب و اجرا برخوردار است.
  3. به دلیل سبک بودن وزن و بهره مندی از استاندارد DIN 4060، در مقابل آتشسوزی ایمن است و همچنین حمل و نقلش آسان است.
  4. به دلیل ساختار فیزیکی ای که دارد نیاز به جوش،چسب و حرارت برای اتصال ندارد.
  5. به دلیل داشتن اورینگ قابلیت اتصال و انطباق با اتصالات قدیمی را دارد.
  6. این لوله دارای سوکت و حلقه های آب بند هستند که کار نصب و اتصال را آسان کرده و موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.
  7. لوله و اتصالات پوش فیت در سایز ها متفاوت و متنوعی هستند.
  8. سطوح داخلی لوله پوش فیت صاف و صیقلی و بدون اصطکاک است و هیچ نوع زائده ندارد  و همین امر موجب صرفه جویی در هزینه های تعمیرات و نگهداری لوله ها می شود.
  9. به دلیل کیفیت و استاندار دی که دارند در برابر سختی آب مقاوت بالایی دارند و هرگز دچار پوسیدگی نمی شوند.
  10. مراحل تست آب بندی این اتصالات ، ساده و سریع است.
لوله و اتصالات پوش فیت
لوله و اتصالات پوش فیت

انواع سیستم پوش فیت

لوله و اتصالات پوش فیت از نظر جنس در ۲ نوع پی وی سی و پروپیلین هستند و از نظر کاربرد در ۲ نوع : سیستم پوش فیت معمولی و سیستم پوش فیت بی صدا هستند . لوله و اتصالات پوش فیت معمولی و بی صدا هر دو دارای ویژگی ها ذکر شده در بالا هستند فقط با این تفاوت که پوش فیت بی صدا علاوه بر آن دارای عامل بی صدایی است.

لوله و اتصالات پوش فیت
لوله و اتصالات پوش فیت

لوله پوش فیت ( از ساختاری تشکیل شده اند که می توانند از ورود صدا به درون محیط های ساختمانی جلوگیری کنند. صدا در لوله های پوش فیت بی صدا از سطح ۶ تا ۱۷ دسی بل کاهش پیدا می کند. بنابراین می توان گفت که تا حدود زیادی صدای به وجود آمده درون این لوله ها به محیط درز نکرده و بنابراین مناسب ساختمان های اداری و منازل خواهد بود.

کامپاوند لایه ی عایق درون لوله های پوش فیت است که به عنوان لایه ی بیرونی قرار گرفته و از خروج صدا به فضا جلوگیری می کند. علاوه بر این لایه، دو لایه ی دیگر نیز در زیر کامپاوند قرار گرفته اند و به همین دلیل این نوع لوله ها، لوله های سه لایه نامیده می شوند.سایر ویژگی های لوله های پوش فیت بی صدا همانند لوله های پوش فیت معمولی بوده و تنها تفاوت آن ها در انتشار صدا می باشد. از لوله های پوش فیت بدون صدا می توان در مکان هایی که نیاز به کاهش نویز دارد، استفاده کرد منبع :  https://www.irpipe.com

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

1 دیدگاه در “لوله و اتصالات پوش فیت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *